Enterprise Mobile Application

EMA je nativní mobilní aplikace, která je od počátku vyvinutá naší společností. Slouží například k řízení servisních techniků, sběru dat či evidenci činností prováděných v rámci servisu.

Nativní mobilní aplikace od počátku vyvinutá naší společností, která pracuje nad vlastní databází na bázi operačního systému Android. Aplikace je aktuálně propojena s informačním systémem HELIOS Green / Nephrite, ale zároveň v případě potřeby lze použít i nad libovolným informačním systémem společnosti. Je určena pro pohodlnou a rychlou práci v terénu prostřednictvím mobilních zařízení umožňující mít data společnosti neustále k dispozici například k řízení servisních techniků, sběru dat či evidenci činností prováděných v rámci servisu, nebo dalších specifických agend.
Všichni uživatelé určitě ocení intuitivní ovládání jednou rukou, možnost přepínání do kontrastního barevného stylu při nepříznivých světelných podmínkách, a především použitelnost aplikace v offline i online režimu. Ráno si tedy technici mohou stáhnout aktualizaci dat, se kterými poté pracují po zbytek dne kdekoliv v terénu. Další aktualizaci pak mohou spustit pokaždé, když jsou opět online – server obdrží jejich uloženou práci a zároveň pošle aktuální data. Tím šetří nejen datové spojení a baterii, ale hlavně čas technika.

Proč se pro EMA rozhodnout?

 • Architektura
 • Middleware
 • Další benefity produktu

Architektura

Řešení je postavené tak, aby vydrželo rychlý přenos velkého množství dat a zároveň je maximálně zabezpečilo. Samotný přenos dat probíhá prostřednictvím třívrstvé architektury skládající se z mobilního klienta EMA, Middlewaru a ERP, kde je výměna dat mezi vrstvami řešena webovými službami. Třívrstvá architektura v praxi znamená, že je váš informační systém vždy plně odstíněn a jednotliví klienti k němu nemají za žádných okolností přímý přístup.

Middleware

Součástí řešení EMA je také unikátní Middleware platforma, která byla použita pro zprostředkovávání komunikace mezi mobilním klientem a ERP zákazníka. Middleware zároveň zajišťuje zpracovávání uživatelských požadavků a umožňuje celou řadu různých nastavení – úpravu rolí a práv jednotlivých uživatelů, správu verzí aplikace EMA, možnost vlastního přizpůsobení vzhledu, překlady textů, správu modulů a jednotlivých úloh, prohlížení logů, definici dat odesílaných klientovi a další. Zajímavou funkcí Middlewaru je také možnost povolit nebo zakázat zařízení, na která se zasílají data společnosti. Správce tak získává snadný způsob, jak např. při ztrátě zařízení zamezit nechtěnému úniku dat. Při dalším pokusu o přihlášení na zablokovaném zařízení se okamžitě smažou veškerá již stažená data, takže se nikdy nedostanou do nesprávných rukou.

Další benefity produktu

Řešení funguje jako stavebnice, do které lze postupně přidávat další a další funkcionality dle potřeb zákazníka a do budoucna tedy poroste správným směrem:

 • Minimální HW a SW požadavky
 • Vstřícná a rychlá technická podpora při řešení problémů
 • Snadný a rychlý přístup k informacím, které k výkonu své práce potřebuji
 • Použitelnost v offline i online režimu
 • Díky intuitivnímu a jednoduchému ovládání zvládne aplikaci používat naprosto každý
 • Podpora mapových podkladů a specializovaných zařízení
 • Podpora pro pořizování fotek, či videa
 • Práce s GPS a dalšími nativními technologiemi mobilních zařízení
 • Podpora notifikačních oznámení na mobilní zařízení
 • Podpora skenování QR/čárových kódů a NFC technologie
 • Google Maps navigace

Máte zájem o implementaci EMA?

Máte zájem o implementaci EMA? Zaujal vás náš produkt EMA a chcete si ho nechat implementovat? Obraťte se na nás a my vám obratem připravíme nabídku na míru vašim potřebám.

Kontaktujte nás

Co všechno EMA umí?

Předpokladem pro použití těchto jednotlivých modulů je implementace daných agend v HELIOS Green / Nephrite.

EMA schéma

Zobrazuje uživatelům evidovaná zařízení a jejich detailní informace včetně zobrazení jejich umístění na mapě. Uživatel má možnost zadávání vlastností, provozních hodnot, hodnocení stavu a neshod na zařízení včetně přiložení libovolného množství fotografií. Při zjištění špatného stavu zařízení je možné aktuální zařízení vyměnit za nové nebo rezervní, případně má uživatel i možnost instalace nového zařízení na nové umístění.

U tohoto modulu vedoucí pracovník získává informace o průběhu údržbových prací a výkonu jednotlivých techniků v daném dni. Servisní technik na druhou stranu pomocí aplikace EMA obdrží pracovní příkazy naplánované na daný den, které poté vykonává přímo z místa servisní údržby a zároveň má možnost si prohlédnout již splněné údržby. V modulu lze dále například nastavovat úkony údržby, které musí technik v rámci údržby vykonat, dále omezení realizace dle načtení QR/čárového kódu nebo vzdálenosti mobilního klienta od zařízení či zadání povinného hodnocení stavu včetně fotodokumentace.

Technikům umožňuje přehled hlášených havárií s možností zobrazení místa havárie na mapě a současně předává dispečerům informace z terénu (například fotografie nebo nahraná videa z místa havárie). Kromě zákrokové služby a havárií mohou technici získávat také informace o balené vodě, hlášení prací, náhradním zásobování a aktuálním stavu skladů.

Modul umožňuje nekomplikovaně a prakticky informovat pomocí EMA zaměstnance o možném hrozícím nebezpečí na pracovišti. Zaměstnanec je varován před samotným vstupem do rizikových objektů a tím předchází zranění a dalším nepříjemnostem. Kromě přehledu možných zdrojů rizik pro osobu vstupující do objektu modul řeší také dopad rizik na životní prostředí, či možnost volat důležité telefonní kontakty (IZS, interní dispečink atd.).

Modul Energetický management umožňuje uživatelům zobrazit informace o jednotlivých měřidlech, a hlavně provádět odečty přímo z umístění měřidla včetně nahlašování vstupů do objektů, přikládání fotodokumentace, upřesňování GPS souřadnic a přikládání dalších poznámek.

Na co se naši zákazníci nejčastěji ptají

Ano, aplikaci EMA lze používat i v offline režimu. Ráno si tedy uživatelé mohou stáhnout aktualizaci dat, se kterými poté pracují po zbytek dne kdekoliv v terénu.
Délka implementace se pohybuje ve spolupráci se zákazníkem okolo týdne. Záleží na počtu modulů, které budete v EMA chtít využívat.
Začneme vytvořením detailní analýzy implementace EMA a zašleme vám požadavky pro přípravu prostředí. Jakmile bude detailní analýza schválena a prostředí připraveno, již nic nebrání samotné implementaci. Po implementaci je dalším logickým krokem proškolení správců Middlewaru a koncových uživatelů aplikace, kteří EMU začnou používat v testovacím režimu, během kterého si mohou aplikaci vyzkoušet. Po ukončení testovacího provozu dojde ke spuštění ostrého provozu.
Ano, bez problémů, pokud máte mobilní telefon s operačním systémem Android 7 a výše.
Ano, toto je standardní funkce EMA. Můžete si například uložit permanentní filtrování přímo na míru daného uživatele, které bude použito při každém zobrazení přehledu včetně řazení.
V případě ztráty zařízení umožňuje Middleware správci zakázat zařízení, na která se zasílají data společnosti. Při dalším pokusu o přihlášení na zablokovaném zařízení se okamžitě smažou veškerá data společnosti, takže se nikdy nedostanou do nesprávných rukou.
Ano, možnost nastavení práv pro jednotlivé uživatele je přístupná v Middlewaru, který správci umožňuje přidělení práv nejen v módu pro prohlížení, ale například taky pouze pro vybrané úlohy.

Stáhněte si zdarma produktový list

  Enterprise Mobile Application využívají

  Poradíme vám, nebo vám rovnou připravíme nabídku na míru

  Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář, přiložte váš životopis a my se vám co nejdříve ozveme zpět.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
   cross